image description

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Hizmetler

image description

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

SOSYAL MEDYA
Gazipaşa ve Alanya'da Instagram, Facebook, Twitter ile Youtube hesaplarınızı, hedef kitleniz üzerinde yaptığımız incelemeler sonucunda hazırladığımız dijital pazarlama stratejisi çerçevesinde, profesyonel ekibimiz yönetirken, siz işinize ve müşterilerinize odaklanın. Özgün içerik ve tasarımlar, bütçenize uygun kampanyalar ile dijital platformda markanıza değer, işletmenize yeni müşteriler ekleyelim. 

SOSYAL MEDYA REKLAMLARININ AVANTAJLARI
Digital 2022 raporuna göre daha fazla insanın çevrimiçi ortamlarda vakit geçirdiği, buralarda para harcadığı ve sosyal medya kullanımını artırdığı görülüyor.
Sosyal medya kullanıcıların sayısı şu anda dünya nüfusunun yüzde 58’inden fazlasını oluşturuyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana 424 milyon yeni kullanıcı (yüzde 10’dan fazla artış) sosyal medya platformlarını kullanmaya başladı. Şu anda dünya çapında 4,62 milyar sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. Dünyanın üçte ikisinden fazlası cep telefonu kullanırken internet kullanıcısı sayısı ise 5 milyara yaklaşmış durumda.

Kolay Erişim: Sosyal medya reklamları, geniş kitlelere ulaşmayı sağladığı için ürün ve hizmetlerin tanıtımı daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır.
Hızlı Yayılması : Reklamların yayınlanma sayısı dijital mecralarda daha fazla olduğu için bir reklamın gün içerisinde milyonlarca insana ulaşması mümkün. Kitlelere daha hızlı yayılma imkânı verir.

Düşük maliyetli:  Küçük bir bütçe ile birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Sosyal medya reklamları geleneksel pazarlamaya göre daha uygundur ve etkisi daha fazladır.

Ölçülebilir: Sosyal medya reklamcılığının en önemli faydalarından biri de kaç kişiye erişildiğinin tespit edilmesidir. Bir reklamın kaç kişiye erişildiğini, kaç kişinin görüntülediğini ve tıkladığı gibi analizler yapmanıza olanak tanır.

Kontrol Edilebilir: Sosyal medyada,, reklam verdikten sonra hedef kitlesini ve içeriğini değiştirebilirsiniz. Reklamın ne zaman başlatılıp durdurulması gerektiği ile ilgili zamanlamayı da manuel olarak yapma imkanı veriyor.

Hedefleme Yapılması: Reklamların hangi kitleye ulaşacağını belirleyebilirsiniz. Kullanıcıların cinsiyet, yaş, eğitim durumu gibi demografik özelliklerine göre hedef kitlenizi seçebilirsiniz. Ayrıca reklamın yayınlanacağı ülke, şehir, ilçeyi seçerek lokasyon bazlı hedefleme yaparak daha doğru kitleye ulaşmanıza olanak tanır.
Sosyal medya reklamlarının kurumlara, şahıslara ve markalara etkisi büyüktür. Bu yüzden sosyal ağlardaki geniş kitlelere ürün ve hizmetlerinizin tanıtımını yaparak yeni müşteriler kazanırsınız ve rakiplerinizin önüne geçersiniz.