image description

MARKA TESCİL

Hizmetler

image description

MARKA TESCİL

Firmanızın kullanımında bulunan ürün ve hizmetlerin müşterilerinize karşı ayırt edici özellikleriyle firmanızın imajını diğer kişi, firma ve kuruluşlara karşı açıkça ifade eden her türlü yazı veya işaret marka olarak tanımlanır. 
Markanızı önce tanıtmak ve daha sonra marka tescili düşüncesi sizi hak sahipliği kaybı ile yüz yüze getirebilmektedir. Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından tescil edilmemiş olan markanız yasal olarak size ait değildir.
Ticaret unvanınız ticaret siciline kayıt ettirilmiş olmakla marka hükümlerince korunmuş olmuyor. Bu nedenle zaman içerisinde aynı ya da benzer ibareli ticaret sicil kayıtları oluşturulup, başka bir firma tarafından marka tescili yaptırılabiliyor. Bu durumda yasal yollarla müracaat eden marka sahibi firmanın mahkeme kararı ile beraber aynı isimdeki firmaların ticaret sicil kayıtlarının değiştirilebilmesine karar veriyor. Bu nedenle firmanızı tanıtmadan önce marka başvurusu yapmanız gerekiyor. 
Selinty Media, deneyimli ekibiyle markaların seçimi ve araştırılması, tescil edilebilirlik durumu, marka yenilemeleri, benzer marka itirazları, marka lisans sözleşmeleri ve marka hukukuyla ilgili diğer bütün konularda danışmanlık hizmeti verir.