image description

360° SANAL TUR

Hizmetler

image description

360° SANAL TUR

Dijital yollardan iş alma sürecine girişen kurum ve kişilerin de bu noktada müşterisinin ilgini çekecek pazarlama yöntemlerinden yararlanması gerekmektedir. Bu noktada yapılabilecek en iyi adımlardan biri de ürünün 360 derece sanal tur çekiminin yapılmasıdır. Selinty Media olarak biz de tam bu esnada devreye girerek ihtiyacınız olan çekimi sizlere sunmaktayız. Bu alanda 10 yılı aşkın tecrübeye sahip olan ekibimiz, çok sayıda şirket, mağaza, otel, restoran gibi işletmelerin çekimini tamamladı. 

SANAL TUR NEDİR?

360 derece sanal tur, akla gelebilecek tüm iç ve dış mekanların internet ortamında ve bilgisayar, akıllı telefon gibi cihazlarda izlenmesini sağlar. Sanal tur ile çekilen mekanlarda dokunmatik ekranlardan ya da klavye tuşları ile yön vererek gezintiler yapılabilir. Mekanın 3 boyutlu olarak ve sanal tur çekim yapılarak dijital ortama atılması bizzat oradaymış gibi bir izlenim oluşturur.

360 derece sanal tur ile yapılan interaktif gezilerde yüksek çözünürlüklü panoramik fotoğraf kullanılır. Bu fotoğraflara yakınlaşma uygulandığı taktirde çoğu ayrıntı ekranlarda görünür hale gelir. Bu da geziyi yapan kişinin mekandaki tüm detaylara hakim olmasına olanak sağlar. Sanal tur çekimlerinde iç ve dış mekanlar arasında geçişler de yapılabilir. Bu durumda kapıların üzerine tıklayarak odalar arasında gezinmek de mümkün olur. Bunun yanı sıra sanal turda gezinen kişinin; masadaki dergiyi okuma, duvardaki bir tabloya yakınlaşma, müzik dinleme ya da video izleme gibi olanakları da bulunur.

360 SANAL TUR YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Çağımızda bir devrim niteliği taşıyan sanal turlar, özellikle müşterilerin mekana olan ilgisini artırmaktadır. İnteraktif bir gezi olarak adlandırılabilecek bu turlar dijital ağını genişletmek isteyen kurumlar için de olmazsa olmazdır. Ajansımız tarafından hazırlanacak sanal tur çekim, yanında çok sayıda avantajı da getirir.

Sanal tur sayesinde; tanıtım, pazarlama ve sunum faaliyetlerinizin kalitesi artar.

Kendi sektörünüzde, teknolojiyi kullanma bakımından rakiplerinize fark atarsınız.

Eski tasarımı sebebiyle sıradan duran web sitelerinize yeni bir canlılık katılır.

Karşılaştırılmak istenen iki mekan arasında zaman kaybetmeden ve hızlı bir biçimde istenen sonuca ulaşılabilir.

Mekanınızı ziyaret etmek isteyen konuklarınız, buraya gelmeden önce her bir detayı ayrıntılarıyla öğrenebilir.

Mekanda bulunan müşterilerinizi yormadan, tesisin herhangi bir bölümü hakkında tanıtım yapabilir ve imajınızı destekleyebilirsiniz.

Tesisi ziyaret etme fırsatı olmayan veya uzakta bulunan müşterileriniz için özellikle zamandan tasarruf edebilecekleri bir fırsat sunabilirsiniz.

Mekanı öncesinden görüp, beğenen kişilerin rezervasyon ya da satış gibi konularda daha hızlı olduğu bilinir.

Müşteriler sanal tur sayesinde neye ve nereye harcama yaptıklarının farkına varabilir. Bununla birlikte de işletmeye ilgi duyan müşteri sayısında artış meydana gelir.

İşletme hedefindeki müşteri kitlesine, mekanda yapılan yenilikler ve diğer değişiklikler hızlı ve zahmetsiz bir biçimde aktarılabilir.

Sanal tur ile mekanı öncesinde tanıyan müşteriler, burayı gerçekten beğenerek geldiği için onları herhangi bir konuda ikna etmeye gerek kalmaz.

SANAL TUR ÇEKİMİ YAPILABİLECEK MEKANLAR

Sanal tur çekimi, işletmenin Google Haritalar ve diğer arama motorlarında işletme kartının fotoğraflar bölümünde görünür. Neredeyse tüm mobil cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışan sanal tur, web sitelerine de eklenebilmektedir. Ajansımız bünyesinde uzun yıllardır; müze, hastane, okul, restoran, spor salonu, AVM, mağaza, ve otellerin iç ve dış mekan çekimi yapılmaktadır. Ancak bunlar dışında; fabrika, eğlence mekanı, eğitim kurumları ya da fuar gibi akla gelebilecek her türlü mekanın çekimi yapılabilir.

Sanal turlar sayesinde standart bir videoya oranla daha ayrıntılı gezintiler yapılmaktadır. Kullanıcılar açısından daha sık tercih edilen 360 derece sanal turlar, işletmeler açısından çok büyük avantajlar yaratır. Ancak bir sanal turun ortaya çıkabilmesi ciddi bir iş yükü ve uzmanlık gerektirmektedir. Bu sebeple de 3D sanal turu son haline getirecek firmanın tecrübeli olmasına dikkat etmek gerekiyor.